Kurs w Poznaniu - "Długi Marsz V" 22-24 wrzesień 2017

 

poznan 2NAZWA KURSU:

 • "Długi Marsz cz.5"

 

TEMATYKA KURSU:

 Powtórka z chińskiego ziołolecznictwa, z następujących grup:

1. Grupa XVI - leki wzmacniające Xue.
2. Grupa XVII - leki transformujące zimny śluz.
3. Grupa XVIII - leki transformujące gorący śluz.
4. Grupa XIX - leki przeciwkaszlowe.
5. Grupa XX - leki poprawiające trawienia.

 


UWAGI:

 •  Skrypt do tej tematyki jest bardzo gruby. Skrypt ten będzie przygotowany dla tych studentów, którzy dokonali wpłaty przynajmniej 1 tydzień przed rozpoczęciem się kursu. Kto po tym okresie nie wpłacił opłaty za kurs nie otrzyma skryptu, ponieważ jego "produkcja " trwa 3-4 dni.

  Proszę bardzo moich drogich studentów z Poznania o punktualne przybycie na kurs. To są już ostatnie kursy przed egzaminem, a egzamin jak zwykle nie będzie żartem. Proszę również o przywiezienie mki na kurs zaświadczeń o innych kursach, na których dany uczestnik brał udział, szczególnie o kursy z diagnostyki z pulsu, z Yamamoto i z integracyjnej medycyny chińskiej. Dziękuję.

 • Przypominam ze oplata za kurs uległa podwyższeniu: 

  - przy wpłacie do 4 tygodni przed rozpoczęciem się kursu: 850 zł.
  - po upływie tego terminu kurs kosztuje 1000 zl.

  Czy kurs kosztuje 850 zł, czy już 1000 zł zależy od daty wykonania zlecenia przekazu pieniędzy. Już przekroczenie tego terminu o 1 dzień powoduje konieczność wpłaty 1000 zł. Nie ma żadnych wyjątków od tej reguły!


  Dotychczasowy zwyczaj przekazywania słuchaczom skryptów zostaje, na życzenie słuchaczy, zastąpiony przekazywaniem "skryptu" przez pocztę e-mailowa dopiero po uiszczeniu zapłaty za kurs. Przekazanie przelewu bankowego za kurs w ostatnich dniach przed kursem może spowodować nie otrzymanie skryptu elektronicznego. Dlatego moja duża prośba: proszę o przeslanie internetem waszego aktualnego adresu e-mailowego.
   

 

MIEJSCE KURSU:

• "HP Park" Poznań-centrum (nad jeziorem Malta)
• ul. Arcybiskupa Antoniego Baraniaka 77, Poznań
• tel. (61) 874 11 00


DATA KURSU:

 • 22-24 wrzesien 2017

 

 

CENA ZA UCZESTNICTWO:

 

 • przy wpłacie do 4 tygodni przed rozpoczęciem się kursu: 850 zł.
 • po upływie tego terminu kurs kosztuje 1000 zl.
 • Zachęcam do wcześniejszej rezerwacji w niższej cenie i pewnej rezerwacji miejsca na kursie.


 

INFORMACJE O PŁATNOŚCI:


Elke Hahn-Blaszczyk, Provinzialstr 47, 59 077 Hamm, Niemcy
Bank Pocztowy S.A.
Numer konta: 19 1320 1537 2482 6204 3000 0001
• Uwaga: W tytule przelewu proszę o informacje czego dotyczy płatność.

 

 


 Do moich studentów z kursów w Krakowie i we Wrocławiu, a szczególnie do tych którzy zdali egzamin końcowy lub chcą jeszcze przystąpić do niego w Poznaniu.

Obecne kursy w Poznaniu są wersja powtórkową, przygotowującą do egzaminu na początku następnego roku.
Mam propozycje dla uczestników, którzy zdali już egzamin: proponuje i zapraszam na kurs powtórkowy w Poznaniu. Cena 500 zl.
Dlaczego jest to tak ważne? Aspekt finansowy dla mnie jest istotny ale nie dominujący. Każdy terapeuta medycyny chińskiej powinien odświeżać sobie wiedze teoretyczna. Po kilku latach bardzo szybko zapomina się o właściwościach farmakologicznych ziół i ich działaniu. Rutyna przejmuje prowadzenie leczenia, co w efekcie powoduje brak sukcesów i frustracje. To jest główny cel mojej propozycji dla Państwa.
Oprócz tego brak kontaktu z byłym studentem i niewiedza o jego rozwoju zawodowym będzie zawsze miała dla mnie negatywny wpływ. Trudno jest bronić kogoś, kiedy ostatni kontakt zawodowy był przed laty. Również ewentualne współpraca terapeutyczna lub ponowne zakwalifikowanie byłego studenta w innych ramach organizacyjnych jest utrudnione.
Proszę państwa, nigdy wiedzy nie jest za dużo. Korzystajcie z mojej propozycji.

 

 

 

Pozdrawiam,

Dr Błaszczyk

 

Kurs nr 11 w Warszawie - 7.-8 październik 2017


warszawa

NAZWA KURSU:

 

Kurs ten będzie trwał 3 lata z częstotliwością ok. 6 tygodni. Miesiące lipiec i sierpień są wolne od zajęć. Każdy kurs trwa 2 dni. Rozpoczyna się w sobotę o godzinie 10.00 rano i trwa do niedzieli, do godziny 17.00. W sobotę kurs kończy się o godzinie 18.00.  Przerwa obiadowa jest od 13.00 do 14.00. Obiad na miejscu we własnym zakresie. 

Grupa warszawska okazuje się być bardzo zdyscyplinowana i wysoce zaangażowana. Chociaż coraz mniej jest wolnych miejsc na sali to jednak są jeszcze miejsca dla nowych, chętnych nauki studentów, a w razie potrzeby Centrum obiecało mi dać duża sale. Duża popularnością cieszy się prezentacja ziół. Mimo stosunkowo krótkich przerw nie udało mi się zaprezentować całego materiału. Teraz znam już capacity mojej grupy. Mimo tego kursy w Warszawie pozostaną silnie wypełnione materiałem.

 

TEMATYKA KURSU:

  

 

 • Grupa X leków moczopędnych u wydalających wilgotność..

 

UWAGI:

Ze względu na obszerność tego tematu i czas wymagany do ćwiczenia z recepturami powtórka meridianu jelita grubego zostanie przesunięta na następny kurs. Proszę przynieść ze sobą wystarczającą ilość materiałów do pisania recept.

Jeszcze jest parę miejsc wolnych

 

Przyjmowanie chorych:

 • Ze względu na ścisła organizacje kursów w Warszawie, krótkie przerwy i brak odpowiednich warunków nie jestem w stanie przyjmować chorych w czasie kursu.  


MIEJSCE KURSU:

 • Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne Falenty w Raszynie k/Warszawy. ul. Hrabska 4. 
 • Kursy odbywają się w Centrum Falenty, które posiada oprócz stołówki również nowoczesne pokoje gościnne. 
 • Rezerwacje miejsc proszę dokonywać indywidualnie. Nr telefonu: 22 314 5200,www.falenty.com.pl

 

DATY KURSÓW:  

 • Kurs 11: 7.-8. pazdziernik 2017
  Kurs 12: 25.-26. listopad 2017

 

CENA ZA UCZESTNICTWO:

 • Uwaga: przypominam korzystnym wpłacaniu za kurs 4 tygodnie przed terminem - 850zł
 • Po tym okresie kurs kosztuje 1000zł

 

Tylko wplata na konto gwarantuje Państwu miejsce i skrypt na kurs. Oczywiście, możliwa jest również wplata na miejscu (1000.0 zl). Jeżeli osoba zgłosi swój udział w kursie przez e-mail 4 dni wcześniej wówczas miejsce i skrypt będzie również zabezpieczony. W innym przypadku możliwe jest nie otrzymanie skryptu. Skrypt kosztuje od 30-50 zl w zależności od objętości. 
Jeżeli uczestnik kursu po wpłaceniu opłaty za kurs nie może przyjechać na kurs z bardzo ważnych względów, wówczas oplata ta przechodzi automatycznie na następny kurs. 
Na podstawie NIP-u słuchacza wystawiana jest każdorazowo faktura. Po zakończeniu każdego kursu uczestnik otrzymuje odpowiednie zaświadczenie

 

 

INFORMACJE O PŁATNOŚCI:

 • Elke Hahn-Blaszczyk, Provinzialstr 47, 59 077 Hamm, Niemcy
 • Bank Pocztowy S.A.
 • Numer konta: 19 1320 1537 2482 6204 3000 0001
 • Uwaga: W tytule przelewu proszę o informacje czego dotyczy płatność.

 

Pozdrawiam,
Dr Błaszczyk

 

 


 

 

 

Drodzy przyjaciele, 

Reemigracja do Polski jest juz faktem dokonanym. Zamknalem swoja praktykę w Hamm i przenoszę się na stale wraz z rodzina do Polski, do Podkowy Lesnej kolo Warszawy.
Pragnę przekazać cala moją wiedzę praktyczna i teoretyczna na kształcenie medycyny chińskiej w Polsce. Takim kursem, który jest odzwierciedleniem moich doświadczeń pedagogicznych i klinicznych jest obecny kurs w Warszawie.

Kurs ten będzie trwał 3 lata z częstotliwością ok. 6 tygodni. Miesiące lipiec i sierpień są wolne od zajęć. Każdy kurs trwa 2 dni. Rozpoczyna się w sobotę o godzinie 10.00 rano i trwa do niedzieli, do godziny 17.00. W sobotę kurs kończy się o godzinie 18.00.
Przerwa obiadowa jest od 13.00 do 14.00. Obiad na miejscu we własnym zakresie.

Miejsce kursu: Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne Falenty w Raszynie k/Warszawy. ul. Hrabska 4.

Cena za kurs w sobotę i w niedziele : 850.0 zł przy wpłacie na konto Edukacja Medycy Chińskiej 4 tygodnie przed rozpoczęciem się kursu.
Po tym okresie kurs kosztuje już 1000.0 zł.

Bardzo wazne jest dotrzymanie dokladnego terminu 4 tygodniowego wplaty znizkowej za kurs. Juz 1 dzuien po uplynieciu terminu kurs kosztuje juz 1000 zl.

Tylko wplata na konto gwarantuje Państwu miejsce i skrypt na kurs. Oczywiście, możliwa jest również wplata na miejscu (1000.0 zl). Jeżeli osoba zgłosi swój udział w kursie przez e-mail 4 dni wcześniej wówczas miejsce i skrypt będzie również zabezpieczony. W innym przypadku możliwe jest nie otrzymanie skryptu. Skrypt kosztuje od 30-50 zl w zależności od objętości.
Jeżeli uczestnik kursu po wpłaceniu opłaty za kurs nie może przyjechać na kurs z bardzo ważnych względów, wówczas oplata ta przechodzi automatycznie na następny kurs.
Na podstawie NIP-u słuchacza wystawiana jest każdorazowo faktura. Po zakończeniu każdego kursu uczestnik otrzymuje odpowiednie zaświadczenie.

Kursy odbywają się w Centrum Falenty, które posiada oprócz stołówki również nowoczesne pokoje gościnne.
Rezerwacje miejsc proszę dokonywać indywidualnie. Nr telefonu: 22 314 5200,
www.falenty.com.pl

Kurs zbudowany jest na wzorcach niemieckich szkol kształcących heilpraktykerow i lekarzy w medycynie chińskiej. Łączna ilość godzin wynosi od 600 do 650 godzin (w tym 200 godzin przeznaczone jest na akupunkturę) i nie może byc przedłużana. Poprzednia ilosc godzin 1000 jest w warunkach polskich realiow niemozliwa.

Kurs zawiera główne i bezwzględnie konieczne do pracy dziedziny z zakresu medycyny chińskiej:
- podstawowe wiadomości teoretyczne,
- diagnostykę chińska nie z diagnostyka z języka i z pulsu.
- fizjologie i patofizjologie Zang-Fu.
- chińska dietetykę,
- ziołolecznictwo chińskie w oparciu o zioła chińskie, zachodnie i amerykańskie,
- akupunkturę prowadzona w postaci warsztatów z dużym naciskiem na indywidualne ćwiczenia ze studentem.

Kurs przeznaczony jest dla każdego który chce poznać medycynę chińska, dla lekarza i nie-lekarza jak również dla osób, które pragną poznać ten dział nauki dla własnych potrzeb.
Na bazie tego kursu, każdy słuchacz może już po kilkunastu miesiącach wziąć udział w kursach specjalistycznych np. z integracyjnej onkologii chińskiej.

Organizacja kursów opiera się na 16 letnim doświadczeniu autora w kształceniu terapeutów w medycynie chińskiej na terenie całej Polski (Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Gdańsk). Kursy maja być praktyczne, uwzgledniające rożny poziom przygotowania słuchaczy w podstawach medycyny chińskiej jak również w procesie leczenia chorych. Poziom kształcenia musi odpowiadać standardowi światowemu. Kursy prowadzone są w języku polskim i uwzględniają nomenklaturę chińską ziół i nazw syndromów.
Dotychczasowe doświadczenie pokazało, ze diagnozowania słuchaczy kursów jak również ordynacja odpowiednich ziół cieszy się dużym powodzeniem. Zgodnie z tym praktyka ta będzie przejęta również na kursach w Warszawie. Możliwe jest również doprowadzenie członków rodziny do badan konsultacyjnych po uprzednim uzgodnieniu z wykładowca.
Celem wykładowcy jest umożliwienie słuchaczowi otwarcia własnej praktyki jako terapeuta medycyny chińskiej i zdobycie egzystencji finansowej.

Dla osób, które mnie nie znają podam parę danych zawodowych o mnie, unikając przy tym niepotrzebnego chwalenia się.

Studia medyczne skończyłem w Katowicach w roku 1974. W Polsce zrobiłem specjalizacje z położnictwa i wiosna 1980 roku wyemigrowałem na Zachód.
Po zrobieniu specjalizacji z med. ogólnej w Niemczech przez krótki okres czasu pracowałem W RPA. Powróciłem do Niemiec, gdzie w Hamm (Westfalia) założyłem własna praktykę lekarską z punktem ciężkości w medycynie chińskiej.
Medycynę chińską nauczyłem się w Niemczech i w Chinach. Akupunkturę czaszki w Japonii. Zrobiłem doktorat z farmakognozji ziół chińskich i przez 14 lat prowadziłem oprócz praktyki hurtownie ziół chińskich. Po nabyciu doświadczenia hurtownie prowadziła dalej moja zona. Oprócz kursów w Polsce prowadziłem również od czasu do czasu praktykę lekarska na wezwanie.
Jestem autorem licznych podręczników z medycyny chińskiej.


Od 2016 roku przechodzę na emeryturę (w poprzednim tekście użyłem niewłaściwego słowa renta, co spowodowało fale zapytań o stan mojego zdrowia. Dlatego podaje, ze czuje się bardzo dobrze i jestem w pełni zdolny do podjęcia moich zadań w Polsce), zamykam swoja dobrze funkcjonującą praktykę w Niemczech i przenoszę się do Polski. W miejscu zamieszkania założę również praktykę specjalistyczna medycyny chińskiej.

Cieszę się z każdego uczestnika kursu, nie tylko ze względów finansowych, ale przede wszystkim z możliwości przekazania własnej wiedzy, a przez to ugruntowania medycyny chińskiej w Polsce.
Przysłowie chińskie mówi:

"nie ten jest wielkim mistrzem w leczeniu chorób, który jest w stanie wyleczyć każde schorzenie, lecz ten który jest w stanie nauczyć dobrego leczenia swojego ucznia."

z pozdrowieniami

dr Tadeusz Błaszczyk.

 "Osoby które brały udział w moich kursach dla poczatkujących w Krakowie, w Gdańsku, we Wrocławiu i w Poznaniu i nie przystąpiły do egzaminu lub przerwały dalsze kształcenie maja możliwość drugiego podejścia do uzyskania kwalifikowanego dyplomu z medycyny chińskiej, zapisując się na kurs w Warszawie. Ich powrót do medycyny chińskiej zostanie szczególnie uhonorowany: dla tych osób kurs kosztuje zamiast 850 zł - 750 zł oraz zamiast 1000 zł - 850 zł.
Dla studentów kursu w Poznaniu, którzy doszli w ostatnim czasie i czasowo nie mogą być dopuszczeni do egzaminu organizator kursów - Edukacja Medycyny Chińskiej - zorganizował również drobny przywilej: osoby te płaca przez cały czas w Warszawie za kurs 2-dniowy: 750.0 i 850 zł."

Ostatni termin wpłacania za kurs ceny zaniżonej (850 zł) upływa 4 tygodnie przed rozpoczeciem sie kursu.. Po tym okresie kurs kosztuje już 1000.0 zł.
 

Z pozdrowieniami

Dr Tadeusz Blaszczyk

 

Nowy kurs z podstaw medycyny chińskiej wzorowany na standardowym kursie warszawskim w Rzeszowie

rzeszow-rynekNAZWA KURSU:

 • Nowy kurs z podstaw medycyny chińskiej wzorowany na standardowym kursie warszawskim w Rzeszowie

 


UWAGI:

  

 •  Jeżeli na ten termin nie zbierze się odpowiednia ilość słuchaczy przekazana opłata przechodzi automatycznie na następny termin.
 • Kurs ten posiada dokładnie taki sam zakres co kurs w Warszawie i kończy się egzaminem z wręczeniem dyplomu terapeuty medycyny chińskiej.

  

MIEJSCE KURSU:

 • Kurs będzie się odbywać w centrum miasta przy drodze wyjazdowej na Łańcut, w pobliżu galerii Auchan.

 

DATA KURSU:

 

 • Planowany termin 1. kursu : 16. i 17. grudzień. 
 • Kurs rozpoczyna się w sobotę o godzinie 10.00 i kończy się w niedzielę o godzinie 17.00
 • Następne terminy zostaną podane później.

 

 

CENA ZA UCZESTNICTWO:

 • Wysokość wpłaty 850 zł obowiązuje dokładnie do 4 tygodni przed rozpoczęciem się kursu. Po tym okresie opłata wynosi : 1000 zł.
 • Cena za pojedynczy kurs (sobota i niedziela) wynosi 850 zł. Kurs jest przewidziany na okres 4 lat z częstotliwością co 2 miesiące.
 • Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata 850 zł na konto: 19 1320 1537 2482 6204 3000 0001
 • Dla osób potrzebujących fakturę proszę podać e-mailowo NIP i wszystkie dany do faktury.

 

INFORMACJE O PŁATNOŚCI:


Elke Hahn-Blaszczyk, Provinzialstr 47, 59 077 Hamm, Niemcy 
Bank Pocztowy S.A. 
Numer konta: 19 1320 1537 2482 6204 3000 0001
• Uwaga: W tytule przelewu proszę o informacje czego dotyczy płatność.

  

Serdecznie zapraszam.
dr Błaszczyk.

 

Nowe terminy kursu I w Warszawie na rok 2018!

 Nowe terminy kursu I w Warszawie na rok 2018! 

 • 1. 6.-7. styczeń 2018, 
 • 2. 10.-11. luty 2018 
 • 3. 10.-11. marzec 2018 
 • 4. 7.-8. kwiecień 2018 
 • 5. 12.-13. maj 2018 
 • 6. 9.-10 czerwiec 2018 
 • 7. 8.-9. wrzesień 2018 
 • 8. 6.-7. październik 2018 
 • 9. 10.-11. listopad 2018 
 • 10. 8.-9. grudzień 2018