Kurs Integracyjnej Medycyny Chińskiej we Wrocławiu

Wrocław3I. kurs inauguracyjny z integracyjnej medycyny chińskiej we Wrocławiu - od 5 do 7 lipca 2013.

Szanowni Państwo,
dopiero po roku starań udało mi się doprowadzić do skutku  inauguracje Integracyjnej Medycyny Chińskiej w Polsce.

Ogólna informacja:
Jest to kurs pilotowy, jedyny w Europie, gdzie zachodnie schorzenia prezentowane są z punktu widzenia medycyny zachodniej i chińskiej. Również dotyczy  to diagnostyki zachodniej i chińskiej. Dobór leczenia jest optymalny dla pacjenta - chińskie ziołolecznictwo, akupunktura, dietetyka, leki zachodnie, dobór wskazań do operacji, psychoterapia chińska i inne.

Kurs jest przeznaczony dla lekarzy i nie-lekarzy (terapeutów), dla dyplomowanych absolwentów moich kursów z medycyny chińskiej, dla wszystkich terapeutów zainteresowanych medycyna chińską. Posiadanie dobrych wiadomości z medycyny chińskiej jest mile widziane ale nie bezwzględnie konieczne. Celem kursu jest:

  • zaprezentowanie schorzeń zachodnich z punktu widzenia medycyny zachodniej oraz standaryzowanych metod leczniczych,
  • zaprezentowanie zachodniej diagnostyki,
  • rozłożenie zachodnich schorzeń na chińskie syndromy,
  • omówienie specyfiki chińskiej diagnostyki szczególnie diagnostyki z pulsu i z języka z praktycznymi ćwiczeniami,
  • dobór odpowiedniego leczenia w zależności od stopnia zaawansowania choroby (tzn. obecności aktualnego syndromu chińskiego) zakładając przy tym wyborze najbardziej rozsądne i optymalne leczenie,
  • krytyczne uwagi do aktualnego postępowania leczniczego zachodniego lub chińskiego z punktu widzenia wykładowcy w oparciu o jego osobiste doświadczenie,
  • dopasowanie optymalnego leczenia do praktycznych i realnych warunków panujących w Polsce.

Leczenie zachodnie prezentowane jest raczej ogólnie mając na myśli poziom wykształcenia lekarza ogólnego. Podobnie są potraktowane diagnostyka zachodnia i leczenie zachodnie. Szczególny nacisk kładziony jest na dobór odpowiedniej diagnostyki, a w przypadku leczenia  - na działanie uboczne leków.
Wychodząc z założenia ze większość słuchaczy zainteresowana jest szczególnie medycyną chińską, wykładowca nadaje diagnostyce chińskiej szczególne znaczenie (ćwiczenia na pulsie, prezentacja obrazów języka, diagnostyka brzucha). Również leczenie chińskie jest dokładnie przedstawione z uwzględnieniem znaczenia farmakologicznego ziół, odpowiedniego doboru punktów akupunktury, odpowiedniej diety lub zastosowania innych metod leczniczych nie tylko z medycyny chińskiej ale również z całego naturolecznictwa.

Każdy kurs ma charakter workshop (warsztat) i stara się przekazać wiedzę praktyczną potrzebną terapeucie na co dzień w praktyce.
zapraszam Państwa serdecznie na  moje kursy,

dr Błaszczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież