3-letni kurs Medycyny Chińskiej w Warszawie - Kurs 1

warszawaJeszcze są wolne miejsca na kurs w Warszawie! Oplata w tej chwili wynosi za  kurs 1000 zł

Drodzy przyjaciele, 

w tym roku reemigruje do Polski. Zamykam swoja praktykę w Hamm i przenoszę się na stale wraz z rodzina do Polski.
Pragnę przekazać cala moją wiedzę praktyczna i teoretyczna na kształcenie medycyny chińskiej w Polsce. Takim kursem, który jest odzwierciedleniem moich doświadczeń pedagogicznych będzie kurs w Warszawie.

Kurs ten będzie trwał 3 lata z częstotliwością ok. 6 tygodni. Miesiące lipiec i sierpień są wolne od zajęć. Każdy kurs trwa 2 dni. Rozpoczyna się w sobotę o godzinie 10.00 rano i trwa do niedzieli, do godziny 17.00. W sobotę kurs kończy się o godzinie 18.00.
Przerwa obiadowa jest od 13.00 do 14.00. Obiad na miejscu we własnym zakresie.

Miejsce kursu: Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne Falenty w Raszynie k/Warszawy. ul. Hrabska 4.

Cena za kurs w sobotę i w niedziele : 850.0 zł przy wpłacie na konto Edukacja Medycy Chińskiej 4 tygodnie przed rozpoczęciem się kursu.
Po tym okresie kurs kosztuje już 1000.0 zł.

Tylko wplata na konto gwarantuje Państwu miejsce i skrypt na kurs. Oczywiście, możliwa jest również wplata na miejscu (1000.0 zl). Jeżeli osoba zgłosi swój udział w kursie przez e-mail 4 dni wcześniej wówczas miejsce i skrypt będzie również zabezpieczony. W innym przypadku możliwe jest nie otrzymanie skryptu. Skrypt kosztuje od 30-50 zl w zależności od objętości.
Jeżeli uczestnik kursu po wpłaceniu opłaty za kurs nie może przyjechać na kurs z bardzo ważnych względów, wówczas oplata ta przechodzi automatycznie na następny kurs.
Na podstawie NIP-u słuchacza wystawiana jest każdorazowo faktura. Po zakończeniu każdego kursu uczestnik otrzymuje odpowiednie zaświadczenie.

Kursy odbywają się w Centrum Falenty, które posiada oprócz stołówki również nowoczesne pokoje gościnne.
Rezerwacje miejsc proszę dokonywać indywidualnie. Nr telefonu: 22 314 5200, www.falenty.com.pl

Kurs zbudowany jest na wzorcach niemieckich szkol kształcących heilpraktykerow i lekarzy w medycynie chińskiej. Łączna ilość godzin wynosi od 600 do 650 godzin (w tym 200 godzin przeznaczone jest na akupunkturę) i nie może byc przedłużana.

Kurs zawiera główne i bezwzględnie konieczne do pracy dziedziny z zakresu medycyny chińskiej:
- podstawowe wiadomości teoretyczne,
- diagnostykę chińska nie z diagnostyka z języka i z pulsu.
- fizjologie i patofizjologie Zang-Fu.
- chińska dietetykę,
- ziołolecznictwo chińskie w oparciu o zioła chińskie, zachodnie i amerykańskie,
- akupunkturę prowadzona w postaci warsztatów z dużym naciskiem na indywidualne ćwiczenia ze studentem.


Terminy na rok 2016:

  • Kurs 1: 11.-12. czerwiec 2016,
  • Kurs 2: 3.-4. wrzesień 2016,
  • Kurs 3: 29.-30. październik 2016,
  • Kurs 4: 3.-4. grudzień 2016.

Kurs przeznaczony jest dla każdego który chce poznać medycynę chińska, dla lekarza i nie-lekarza jak również dla osób, które pragną poznać ten dział nauki dla własnych potrzeb.
Na bazie tego kursu, każdy słuchacz może już po kilkunastu miesiącach wziąć udział w kursach specjalistycznych np. z integracyjnej onkologii chińskiej.

Organizacja kursów opiera się na 16 letnim doświadczeniu autora w kształceniu terapeutów w medycynie chińskiej na terenie całej Polski (Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Gdańsk). Kursy maja być praktyczne, uwzgledniające rożny poziom przygotowania słuchaczy w podstawach medycyny chińskiej jak również w procesie leczenia chorych. Poziom kształcenia musi odpowiadać standardowi światowemu. Kursy prowadzone są w języku polskim i uwzględniają nomenklaturę chińską ziół i nazw syndromów.
Dotychczasowe doświadczenie pokazało, ze diagnozowania słuchaczy kursów jak również ordynacja odpowiednich ziół cieszy się dużym powodzeniem. Zgodnie z tym praktyka ta będzie przejęta również na kursach w Warszawie. Możliwe jest również doprowadzenie członków rodziny do badan konsultacyjnych po uprzednim uzgodnieniu z wykładowca.
Celem wykładowcy jest umożliwienie słuchaczowi otwarcia własnej praktyki jako terapeuta medycyny chińskiej i zdobycie egzystencji finansowej.

Dla osób, które mnie nie znają podam parę danych zawodowych o mnie, unikając przy tym niepotrzebnego chwalenia się.

Studia medyczne skończyłem w Katowicach w roku 1974. W Polsce zrobiłem specjalizacje z położnictwa i wiosna 1980 roku wyemigrowałem na Zachód.
Po zrobieniu specjalizacji z med. ogólnej w Niemczech przez krótki okres czasu pracowałem W RPA. Powróciłem do Niemiec, gdzie w Hamm (Westfalia) założyłem własna praktykę lekarską z punktem ciężkości w medycynie chińskiej.
Medycynę chińską nauczyłem się w Niemczech i w Chinach. Akupunkturę czaszki w Japonii. Zrobiłem doktorat z farmakognozji ziół chińskich i przez 14 lat prowadziłem oprócz praktyki hurtownie ziół chińskich. Po nabyciu doświadczenia hurtownie prowadziła dalej moja zona. Oprócz kursów w Polsce prowadziłem również od czasu do czasu praktykę lekarska.
Jestem autorem licznych podręczników z medycyny chińskiej.


Od 2016 roku przechodzę na emeryturę (w poprzednim tekście użyłem niewłaściwego słowa renta, co spowodowało fale zapytań o stan mojego zdrowia. Dlatego podaje, ze czuje się bardzo dobrze i jestem w pełni zdolny do podjęcia moich zadań w Polsce), zamykam swoja dobrze funkcjonującą praktykę w Niemczech i przenoszę się do Polski.

Miejsce pobytu jest jeszcze nie znane. W miejscu zamieszkania założę również praktykę specjalistyczna medycyny chińskiej.

Cieszę się z każdego uczestnika kursu, nie tylko ze względów finansowych, ale przede wszystkim z możliwości przekazania własnej wiedzy, a przez to ugruntowania medycyny chińskiej w Polsce.
Przysłowie chińskie mówi:

"nie ten jest wielkim mistrzem w leczeniu chorób, który jest w stanie wyleczyć każde schorzenie, lecz ten który jest w stanie nauczyć dobrego leczenia swojego ucznia."

z pozdrowieniami

dr Tadeusz Błaszczyk.

 

 

"Osoby które brały udział w kursach dra Błaszczyka dla poczatkujących w Krakowie, w Gdańsku, we Wrocławiu i w Poznaniu i nie przystąpiły do egzaminu lub przerwały dalsze kształcenie maja możliwość drugiego podejścia do uzyskania kwalifikowanego dyplomu z medycyny chińskiej, zapisując się na kurs w Warszawie. Ich powrót do medycyny chińskiej zostanie szczególnie uhonorowany: dla tych osób kurs kosztuje zamiast 850 zł - 750 zł oraz zamiast 1000 zł - 850 zł.
Dla studentów kursu w Poznaniu, którzy doszli w ostatnim czasie i czasowo nie mogą być dopuszczeni do egzaminu organizator kursów - Edukacja Medycyny Chińskiej - zorganizował również drobny przywilej: osoby te płaca przez cały czas w Warszawie za kurs 2-dniowy: 750.0 i 850 zł."

"Ostatni termin wpłacania za kurs ceny zaniżonej (850 zł) upływa z dniem 13. maja 2016. Po tym okresie kurs kosztuje już 1000.0 zł.
W przypadku tego kursu, który jest inauguracyjny, nie ma możliwości wpłaty 1000 zł, ponieważ organizator musi do 13 maja odwołać kurs, jeżeli nie uzyska odpowiedniej ilości zgłoszeń. W innym przypadku organizator musi pokryć wszystkie koszty.

Proszę o wyrozumiałość
Elke Hahn-Błaszczyk"

 

 

Kurs I w Warszawie odbył planowo w centrum Falenty, Temat: "Historia medycyny chińskiej, prace ojca Boyma w tłumaczeniu głównych pojęć medycyny chińskiej, jego tłumaczenia i plagiaty, Teoria zasady Yin/Yang, teoria 5-Faz i teoria substancji podstawowych, podstawy leczenie w medycynie chińskiej, badanie pulsu, badanie języka, leczenie dietetyczne i zielerski0e syndromu osłabienia Qi nerek oraz Yang Qi nerek, Przykłady receptur, przykłady moksybuscji.
Leki wzmacniające Qi I Yabg Qi nerek, przykłady zastosowania moksybuscji.

 

Komentarze  

 
# Dorota

Dobry Wieczór czy planuje Pan kurs Akupunktury w Warszawie i okolicach? Jestem zainteresowana 210 h Jaki byłby koszt? Pozdrawiam
Cytować
 
 
# Barbara

Witam.
Pragnę zapytać czy już utworzył Pan grupę na kursy Akupunktury
dra Yamamoto na 2017 rok i miejscowości?Ni e mogę się doczekać.Pozdra wiam Barbara
Cytować
 
 
# Zuza

Skoro kurs medycyny chińskiej, to może również zainteresuje kogoś kurs języka chińskiego, który odbędzie się w Gdańsku, dzięki współpracy z bazą Preply : http://www.mowpohiszpansku.pl/nauka-2/preply-portal-z-ofertami-korepetycji-juz-w-polsce . Pozdrawiam.
Cytować
 
 
# RYSZARD

Czy ten kurs zostanie wznowiony w Poznaniu albo Gdańsku?
Cytować
 
 
# Ewa Bil

Witam,czy dr Blaszczyk przyjmuje jeszcze w Hamm.
Czy mozna zglosic sie 1.08.16 w Hamm ???
Pozdrawiam
Ewa Bil
Cytować
 
 
# Paweł Krajewski

Witam, zgłaszam udział w 3 letnim kursie TMC,ktory rozpocznie sie 11-12.06. Wpłatę dokonałam 3.06.16. Pozdrawiam .Wpłaty dokonano z konta Anny Krajewskiej
Cytować
 
 
# Katarzyna

Witam, zgłaszam udział w 3 letnim kursie TMC. Wpłatę dokonałam 3.04.16. Pozdrawiam
Cytować
 
 
# Anita

Czy ten kurs zostanie wznowiony w Poznaniu albo Gdańsku?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież