top

  

podkowa-lesna

Szanowni Państwo,

miło mi poinformować, że wznawiam możliwość telefonicznego umawiana wizyt.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu: 536 097 271 w godzinach od 8.00 do 9.00 i od 18.00 do 19.00 z wyjątkiem sobót i niedziel.

Serdecznie zapraszam
dr Tadeusz Błaszczyk


Moja praktyka w Podkowie Leśnej jest prywatną praktyką lekarską z punktem ciężkości ukierunkownym na medycynę chińską i inne systemy naturolecznictwa. Po przeprowadzeniu diagnozy opartej na zasadach medycyny zachodniej i chińskiej chory otrzymuje najbardziej dla niego oszczędne i skuteczne leczenie. Często są to zioła chińskie, zachodnie lub akupunktura.

Adres: 05-807 Podkowa Leśna, ul. Kukułek 11. Łatwy dojazd z Warszawy (ok. 15 km) - kolejką WKD, jak również z głównych dróg z kierunku południowego.

Moi drodzy pacjenci i przyjaciele!

Przyjeżdżając do Polski, czyli reemigrując do kraju, martwiłem się, czy będę miał wystarczająco dużo pacjentów, aby utrzymać moją praktykę. Czas pokazał, że moje obawy w tej kwestii były zupełnie nieuzasadnione. Zaufało mi tak wiele osób, że od wielu miesięcy grafik przyjęć jest wypełniony. 

Dlatego:

  • chwilowo nie mam wolnych terminów wizyt dla nowych pacjentów. Przede wszystkim muszę zająć się  moimi stałymi pacjentami;

  • wyjątek stanowią ciężko chorzy, np. na choroby nowotworowe jak rak płuca i inne. Dla tych chorych muszę mieć wolne terminy!

  • obowiązują dotychczasowe reguły - w sprawie umówienia terminów wizyt proszę dzwonić w godz. 8.00 - 9.00 i 18.00 - 19.00 na nr telefonu: 0048 536 097 271.

  • dla pacjentów z zagranicy obowiązują te same zasady.

Cennik usług:

Cena za pierwszą wizytę 150 zł
Cena za następną wizytę 100 zł.
Cena za akupunkturę 60 zł
(Jeżeli chory ma wyznaczoną wizytę tylko na akupunkturę wówczas cena wynosi 60 zł. Jeżeli natomiast leczenie akupunkturą jest wynikiem diagnozy postawionej podczas ogólnej wizyty, wówczas dochodzi cena wizyty - 100 lub 150 zł w zależności od tego czy jest to kolejna czy pierwsza wizyta). 

Za wykonanie akupunktury pobiera się opłatę z góry. Często ustala się wcześniej liczbę koniecznych zabiegów leczenia akupunkturą. Nie dotrzymanie terminu wizyty oznacza utratę opłaty dokonanej za leczenie akupunkturą.
Prosta porada dietetyczna (także chińska) mieści się w cenie wizyty.
Skomplikowana porada dietetyczna wraz z badaniem chińskim - cena 100 zl.
Gua Sha cena 60 zł.
Terapia manualna i inne techniki lecznicze z zakresu naturolecznictwa do ustalenia w zależności od czasochłonności zabiegu.

Ustalanie terminów:

1.Telefonicznie: numer 0048 - 536 097 271 od godziny 8.00 do godziny 9.00
lub po południu od godziny 18.00 do godziny 19.00.

2. Możliwe jest również zamówienie wizyty drogą pocztową (listownie) na adres: 05-807 Podkowa Leśna, ul. Kukułek 11.


Dla pacjentów z zagranicy obowiązują te same reguły.

Moi drodzy, proszę uwzględnić fakt, że oprócz praktyki lekarskiej prowadzę intensywne kształcenie medycyny chińskiej w Polsce, przez co jestem często nieobecny - czyli nie mogę przyjmować chorych.

Dr Błaszczyk, specjalista medycyny ogólnej, chiroterapeuta, medycyna chińska.


 Patrz na koniec rubryki: praktyki chińskie w Polsce


 

Prosty, tani i łatwy dojazd z centrum Warszawy do Podkowy Leśnej kolejką WKD. Odjkazd z dworca Centralnego Warszawa kolejką WKD w kierunku Grodzisk Mazowiecki. Wysiadka na stacji Podkowa Leśna Zachodnia. Od stacji należu p[rzejść przez tory na drugą stronę i w odległo ści ok. 350 m po prawej stronie jest ulica Kukułek 11. Patrz na rycinie.

 przystanek

Szanowni Państwo, 

Zamiast oczekiwać tygodniami i miesiącami na wolny termin wizyty w mojej praktyce w Podkowie Leśnej, proponuję korzystać z usług moich uczniów - absolwentów moich kursów fakultatywnych w całej Polsce. Terapeuci ci mają za sobą wieloletnie studia medycyny chińskiej (często 8-letnie), dużą wiedzę i pozytywnie zdany ciężki egzamin końcowy - pisemny i ustny. 

Moi koledzy często konsultują się ze mną czy to za pośrednictwem internetu czy też telefonicznie, a jeżeli przypadek jest szczególnie ciężki, łatwiej im będzie wysłać takiego pacjenta na konsultacje do mnie.

Lista absolwentów prowadzących własne praktyki, wraz  z numerami telefonów, za pośrednictwem których można umawiać się na wizyty, jest dostępna w rubryce "Moi absolwenci" - otwórz.

W tym roku będę miał trudności z ustaleniem wolnych terminów wizyt. Wynika to z trudności lokalowych oraz zobowiązań wydawniczych. Szukam intensywnie większego domu w okolicy. Jeżeli to się uda, będę mógł przyjmować więcej pacjentów i poświęcić im więcej czasu.

Część moich absolwentów prowadzi ze mną również wykłady z medycyny chińskiej w Puławach co zmusza ich do ciągłego samokształcenia i doszkalania się. Oprócz tego warunkiem promocji moich absolwentów jest ich stałe dokształcanie się na kursach dla zaawansowanych i na kursach integracyjnych.

Planuję ponownie uruchomienie porady z telemedycyny. Jak już wszystko zostanie organizacyjne dopięte przekażę Państwu stosowne informacje.

Dziękuję 
dr T. 
Błaszczyk."

 


TBDr Tadeusz Błaszczyk jest lekarzem ogólnym praktykującym w praktyce kasy chorych w Westfalii (Hamm). Od lat stosuje na co dzień leczenie integracyjne zachodnie i chińskie.
Od wielu lat kształci w Polsce lekarzy i terapeutów w medycynie chińskiej. Jest autorem licznych podręczników z medycyny chińskiej, jak również największej Materia Medica ("Leczę ziołami chińskimi"), jaka dotąd ukazała się w świecie zachodnim.

Cena za wizytę wynosi od 100.00 złotych. Jeżeli przypadek jest szczególnie skomplikowany i wymaga dłuższego czasu badania i leczenia, wówczas cena może być jeszcze wyższa.
stetoskopCzas wizyty ok. 15 minut. Proszę przynieść ze sobą aktualne wyniki badan lekarskich oraz pobierane leki.

 

 

Szanowni Państwo,
z powodu dużego napływu chorych, często ciężko chorych pacjentów i konieczności ich częstej kontroli, nie posiadamy już do końca lipca żadnych wolnych terminów dla nowych pacjentów. Dla poprawienia sytuacji będziemy poszerzać przyjmowanie chorych również w sobotę.
Dla informacji moich drogich pacjentów pragnę przypomnieć, że oprócz przyjmowania chorych, prowadzę intensywne kształcenie studentów w medycynie chińskiej oraz wspólnie z rolnikami i ogrodnikami wprowadzamy chińskie rośliny lecznicze do uprawy w Polsce.
Oprócz tego  prowadzę intensywną działalność pisarską i publicystyczną.
Mój prywatny telefon, nr.: 571 425 327 nie służy do zamawiania wizyt, czy też udzielania informacji co do czasów i innych rzeczy związanych z ewidencją chorych. Do tych spraw jest extra telefon nr.: 536 097 271 który jest aktywny tylko w godzinach od 8.00 do 9.00 i od 18.00 do 19.00. z wyjątkiem soboty i niedzieli.
Proszę mieć to wszystko na uwadze.